Genç Acenteler Platformu Mersin’de bir araya geldi

Şub 02, 2019 (0) comment

Sigortacılık alanında var olan sorunlardan daha çok eğitimlere yöneldiklerini söyleyen Genç Acenteler, sigortacılık mesleğine yeni bir ivme kazandırma peşinde. Genç Acenteler Platformu Başkanı Abdulcelil Alkış, Her zaman birbirimize destek olmaya çalıştık ve destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Ocak ayında kurulan Genç Acenteler Platrormu üyeleri Mersin Pine Park Otel’de bir araya geldi. Sigortacılık alanında var olan sorunlardan daha çok eğitimlere yöneldiklerini söyleyen Genç Acenteler, sigortacılık mesleğine yeni bir ivme kazandırma peşinde. Genç Acenteler Platformu Başkanı Abdulcelil Alkış, “Bugün buraya ülkemizin dört bir yanından gelen meslektaşlarımızla birlikte üretimimizde farklılık yaratmak adına toplandık. Sonraki toplantılarımızda ise sektörün önde gelen isimleriyle birlikte eğitimlerine devam edeceğiz” dedi.

Fabrika çarkları gibi birbirimize destek olacağız

“Her zaman birbirimize destek olmaya çalıştık ve destek olmaya devam edeceğiz” diyen Alkış, “Çok güzel bir programla sadece sigorta sektörüne değil tüm sektörlere örnek teşkil edecek bir vizyonla aynı sektördeki insanların birbirine rakip değil, fabrika çarkları gibi birbirini desteklemesi gerektiğini yaşayarak öğrendik. Bugün burada toplanmamızı sağlayan en büyük etmenlerden biri de budur. Bu bizim temel hedeflerimizden birisidir. Bu çerçevede hareket eden genç acentelerle birlikte bizler yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Diğer sektörlere de örnek olacağız

Türkiye’nin farklı illerinden gelen 55 genç acente sahipleri otelde düzenledikleri toplantılarla dolu dolu bir eğitim süreci geçirdi. Genç Acenteler Platformu Başkanı Abdulcelil Alkış, “Bizler ülkenin farklı illerinden gelen genç, çalışkan ve dinamik beyinleriz. Her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzde de benzer sıkıntılar elbette var. Ancak bizler sıkıntılarla uğraşmaktan çok kendimizi nasıl daha çok geliştirebiliriz? Portföyümüzü nasıl daha zengin bir hale getirebiliriz? Bunların derdindeyiz. Buraya gelen arkadaşlarımız hem maddi hem de manevi emek verip, kendi imkânlarıyla gelen kişilerdir. Bizler yolumuza emin adımlarla ilerlerken sektörümüze de fayda sağlamaya çalışıyoruz. Umarım bizler birçok kurum ve kuruluşa örnek olacağız. Sorunları bahane ederek var olan imkânlardan uzak durmayacağız. Her zaman bardağın dolu tarafına bakacağız” dedi.

“Gelecek gençlerindir”

Başkan Alkış, “Öncelikle rahatını bozup yollara düşen, buluşmamıza olağanüstü ilgi gösterip mesleklerine sahip çıkan, ceplerinden ciddi para harcayarak, vakit ayırarak işini mesleğini seven, çalışkan, girişimci platform üyelerime, yönetim kurulu üyelerime, Türkiye’nin her yerinden Mersin’e gelerek bizleri sevindirdikleri için çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir programla sadece sigorta sektörüne değil, tüm sektörlere örnek teşkil edecek bir vizyonla aynı sektördeki insanların birbirine rakip değil, fabrika çarkları gibi birbirini desteklemesi gerektiğini yaşayarak öğrendik. Buluşma süresince projelerimizi, planlarımızı, mesleki çözüm önerilerini, teknolojiyi, dijitalleşmeyi, ekonomiyi, iş yönetimini, personel yönetimini, müşterileri, önce iyi insan olmayı, patron değil lider olmayı, eğitimleri, pazarlama ve satış stratejilerini, bürokratik çözümleri, sosyal medyayı, hedeflerimizi ve motivasyonu konuştuk. Birbirimizi gördük, tanıdık, sevdik, güldük, eğlendik, samimiyet testini hep beraber geçtik bundan sonra ilk vazifemiz işimizde de samimi olmak, koşuşturmak, gayret göstermek ve çaba sarf etmektir. Kuruluşumuzdan bu yana bizi destekleyen, yanımızda olan davetimizi geri çevirmeyip katılım gösteren değerli büyüğümüz Orient Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Hakan Muştu beye, Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Cem Yılmaz beye, eğitimleriyle sektöre, işimize ve kendimize farklı açılardan bakmamızı sağlayarak farkındalık oluşturan Sosyolog Ece Erdoğdu hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz. Gelecek gençlerindir” diye konuştu.

“Gençler, kapımız her zaman sizlere açık olacak”

Genç Acenteler Platformu’na kuruluşundan bugüne destek verdik ve bu gençlerle gurur duyduk diyen Orient Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Hakan Muştu, “Bizler bugün burada olmaktan çok mutluyuz. Gençlerin gözlerindeki sigortacılık aşkını gördükçe de gurur duyduk. Biz Orient Sigorta olarak her zaman sizin yanınızdayız, destek vereceğiz. Yeter ki sizler böyle farklı projelerle kapımızı çalın. Sizin neye ihtiyacınız varsa var olan imkânlar çerçevesinde sizlere kapımız sonuna kadar açık olacak. Bugün burada sektöre yön verecek gençlerle bir arada olmaktan çok mutluyum” dedi.

“Trafik dışına çıkmayan sigortacı yok olmaya mahkumdur”

Mersin’de düzenlenen Genç Acenteler Platformu Lansamanına Gaziantep’ten katılan genç acente Necmettin Görgün, “Her sektörde olduğu gibi bizimde sorun ve sıkıntılarımız elbette var. Bizler Türkiye’nin dört bir yanından Mersin’e geldik, amacımız sorunların çözüm noktası olmaktan çok, kendimizi nasıl geliştirebiliriz. Var olan portföyümüze nasıl çeşitlilik kazandırabiliriz, nasıl daha çok arklı branşlarda poliçe kesebilir, dolayısıyla daha çok kazanıp ülkemize faydalı olabiliriz diyen bir platformuz. Ocak ayında kurulan Genç Acenteler Platformumuz ilk defa bugün burada bir araya geldi. Her arkadaşımızın gözündeki eğitim aşkı inanın görülmeye değerdi. Buraya gelen herkes birbirine en iyi olduğu branşta fikir vererek yardımcı olmaya çalışıyor” dedi.

Görgün, “Kesinlikle birbirine köstek olmaya çalışan kimse yok. Birimizin bir konuda sıkıntısı veya eksiği varsa o sorun ve sıkıntı sadece o acentemizin değil, hepimizin sorunuymuş gibi çalışıp çözüm bulmaya çalışıyoruz. Burada aldığımız eğitimle birlikte inşallah ilimize döndüğümüzde ilk meyvelerini de verecektir. Bizim için bu eğitim yeterli mi elbette değil. Bundan sonraki eğitim toplantılarımızla da var olan eksikleri giderip sektöre yön veren kişiler olacağız. Geleceğin sigorta yöneticileri inanın bizim aramızdan çıkacaklar. Sigortacılık artık trafik ve kasko üretmekle olmuyor. Bunun yanına farklı branşlar eklemek lazım. Sigortacılık çok geniş ve geleceğin mesleklerinden biridir. Trafik dışına çıkan acenteler yoluna devam edecek ve trafikle yetinen acenteler ise yok olmaya mahkumlardır. Son olarak bu organizasyon için emek verip gelen tüm Genç Acente üyelerimize ve katılım sağlayan değerli büyüklerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Comment (0)

Bültenimize Abone Ol!