Ailem Sigortası ile Neler Oluyor?

Nis 14, 2019 (0) comment

Bütün canlılar içgüdüleriyle doğuyor. Bunların başında da korunma içgüdüsü geliyor. Korunma ihtiyacı ilk insandan beri ihtiyaç duyulan, belki de insanların birbirleriyle iletişim ve iş birliği sağladığı ilk nedendir diyebiliriz. Devir değişti, şartlar değişti, teknolojinin alanları genişledi fakat değişmeyen tek bir şey kaldı; korunma ve koruma içgüdüsü. Bu özellik bizlere tehlikelerden kaçınma, kendini koruma donanımına sahip olmamız gerektiği algısını verir.
İşte tam da bu noktada imdadımıza yetişen bir sigorta türünden bahsedeceğim sizlere; “Ailem Sigortası.” İnsanoğlu yapısı gereği yalnız olamıyor ve kendine mutlaka anne, eş, çocuklar, baba, arkadaş veya evcil hayvan şeklinde sıralayabileceğimiz bir çevreye sahip yaşıyor. Ailem Sigortası; sizi ve/veya ailenizi, ferdi kaza teminatları ile kazalara karşı, hukuksal koruma teminatı ile de hukuki uyuşmazlıklara karşı korurken, aynı zamanda sizin, eşinizin, çocuklarınızın, birlikte yaşadığınız ve bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin, hizmetlilerin ve evcil hayvanlarınızın, üçüncü şahıslara verebilecekleri maddi ve bedeni hasarlara karşı sorumluluklarını da teminat altına alıyor. Peki, bu sigorta ile neler oluyor?

Ailem Sigortası ile Hangi Hizmetler Veriliyor?

• Tüm aile fertlerinize otomatik olarak ferdi kaza güvencesi verilir.
• Tüm aile fertlerinin, hatta evcil hayvanlarınızın da 3. şahıslara verebilecekleri maddi ve bedeni hasarlara karşı sorumlulukları, güvence altına alınır.
• Tüm aile fertlerine kapkaç teminatı verilir.
• Tüm aile fertlerine, kasko ya da konut poliçesi olmasa bile oldukça geniş asistans hizmeti verilir.
Tüm aile fertleri için beklenmedik ve ani kazalarda ölüm ve sürekli sakatlık teminatlarını alarak güvence sahibi olabilirsiniz.
Ölüm Teminatı
Sizin ve/veya sigorta kapsamına dâhil ettiğiniz aile bireylerinin ani ve beklenmedik bir kaza neticesinde derhal veya kaza tarihinden itibaren bir sene zarfında kaza ile doğrudan ilgili bir nedenden dolayı vefat etmesi durumu ferdi kaza sigortası genel şartları çerçevesinde teminat altına alınır.
Sürekli Sakatlık Teminatı
Sizin ve/veya sigorta kapsamına dâhil ettiğiniz aile bireylerinin derhal veya kaza tarihinden itibaren 2 yıl süresince kalıcı sakatlığı söz konusu olduğu takdirde tıbbi tedavinin sona ermesini ve kalıcı sakatlığın kesinlikle tespitini takiben, kalıcı sakatlık tazminat bedeli ferdi kaza sigortası genel şartlarında belirtilen oranlar dâhilinde sigortalının kendisine ödenir. Tüm ailenizin, birlikte yaşayıp bakmakla yükümlü olduğunuz kişilerin, hizmetlilerin ve evcil hayvanlarınızın, üçüncü kişilere verebilecekleri maddi ve bedeni zararlar güvence altına alınır.
Kişisel Eşyalar Güvence Altında
Aile bireylerinin kimlik belgelerinin (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet, kimlik belgeleri gibi) üçüncü kişiler tarafından gerçekleştirilebilecek gasp, kap-kaç sonucunda çalınması veya hasarlanmasından doğan maddi zararlar, resmi belgeyle ispatlanması koşuluyla teminat altına alınır. Tüm aile fertlerine aşağıdaki asistans hizmetleri de verilmektedir.
Avantajları Nelerdir?
Ailem Sigortası, aileniz için geliştirilmiş teminatlar ile sizleri kazalara karşı korurken kişisel eşyalarınızı da hırsızlığa karşı korur. Ayrıca aile sorumluluk teminatı ile 3. şahıslara karşı mali sorumluluklar da teminat altına alınır. Size de sevdiklerinizle mutlu olmak kalır.
• Ferdi Kaza Teminatı – Sürekli Sakatlık
• Ferdi Kaza Teminatı – Ölüm
• Kapkaç Teminatı
• Tek bir poliçe ile tüm aileyi sigorta altına alabilme imkânı
• Sigortalılar için yüksek limit alternatifleri.

 

ABDULCELİL ALKIŞ
Mersin Ticaret Ve Sanayi Odası Sigortacılık Hizmetleri Meslek Komitesi Başkanı
Türkiye Genç Acenteler Platformu Başkanı
Özhedef Sigorta Genel Müdürü

Comment (0)

Bültenimize Abone Ol!