Kasko Sigortası Yenilerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mar 03, 2017 (0) comment

Trafikteki araç sayısının günden güne artması trafik yoğunluğunun yanı sıra beklenmedik kazaları da beraberinde getiriyor. Trafik kazaları maddi ve manevi alamda büyük zararlara yol açabiliyor. Bu durumda hem aracımızı hem de kendimizi olası tehlikelere karşı korumamızda fayda var. Zorunlu trafik sigortası ile herhangi bir kaza sonrası zarar gören üçüncü şahısları güvence altına alabiliyoruz. Daha kapsamlı teminatlar elde edebilmek için kasko sigortasına ihtiyaç duyuluyor.

Kasko sayesinde aracınızın çalınması, yanması, aracın bir başka araca çarpması halinde oluşan hasarları teminat altına alarak, olası masrafları sigorta şirketinize devretmiş olursunuz. Ayrıca kasko sigortalarında sunulan ek teminatlarla çeşitli risklere karşı aracınızı ve kendinizi koruma altına alabilirsiniz.

Siz de kasko sahibi olmayı düşünüyorsanız veya kaskonuzun yenileme süresi geldiyse, birkaç konuya dikkat ederek bu süreci hızlıca atlatabilirsiniz.

Kasko poliçenizi yenilerken poliçede bulunan bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğundan emin olun. Sizin veya aracınızın bilgilerinden birinin yanlış olması istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Hatta poliçeniz geçersiz sayılabilir. Bu sebeple poliçeniz düzenlenirken bilgilerinizin doğru ve tam olup olmadığını kontrol edin.

Kasko yenilemelerinde öne çıkan noktalardan biri de prim artışları. Yeni kaskonuzun primi öncekine kıyasla oldukça yüksek ise, Özhedef Sigorta’dan teklif alarak diğer şirketlerin fiyatları ile karşılaştırma yapmanızı öneririz.

Birden çok sigorta şirketini sorgulayarak en uygun teklifleri karşınıza getiren ozhedefsigorta.com.tr, hızlı ve pratik adımlarla uygun fiyata kasko poliçesi satın almak isteyenler için ideal bir adres olabilir. ozhedefsigorta.com.tr’da farklı sigorta şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırarak hem en hesaplı seçeneği bulur, hem de yerinizden kalkmadan dilediğiniz poliçeye sahip olursunuz.

Kasko yaptırırken poliçenize ek teminatlar ilave edebilirsiniz. Ancak bu noktada olabildiğince az teminat seçmeye özen gösterin. Ne kadar çok teminat seçerseniz kasko priminiz o kadar artar. Bu sebeple asıl ihtiyaçlarınıza öncelik verin. Deprem ve terör teminatı, Ferdi kaza teminatı, hukuksal yardım teminatı ve Anahtar kaybı-çalınma teminatı olmasında fayda var.

Kasko poliçenizde mini onarım hizmeti de olmalı. Bu sayede aracınızda meydana gelen küçük çaplı hasarlar anlaşmalı servislerde ücretsiz bir şekilde tamir edilebilir. Üstelik bu hasarların onarımından ötürü hasarsızlık indirimi hakkınız da kaybolmaz.

Kasko yenilerken en çok dikkat etmeniz gereken konu hasarsızlık indirimidir. Çünkü bu indirim sayesinde yeni kasko poliçenizi çok daha makul fiyatlara yaptırabilirsiniz. Bunun için sigortalı olduğunuz süre boyunca bir yılı hasarsız geçirmeniz veya sigortacınızdan hasarınıza ilişkin tazminat talep etmemeniz gerekli. Böylece kasko priminizi %30 ila %60 arasında indirimli satın alabilirsiniz.

Hasarsız geçirdiğiniz süre ile doğru orantılı olarak indirim oranı da artar. Hasarsızlık indirimi kişiye tanınan bir haktır. Bu sebeple aracınızı veya sigorta şirketini değiştirmeniz halinde bile indirim hakkınız devam eder. Kasko sigortası hasarsızlık indirimi hakkında merak edilen en önemli 6 şey yazımızdan daha detaylı bilgi almak için adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kasko sigortası yenilemelerinde çeşitli indirimlerden faydalanabilirsiniz. Meslek grubu, yaş aralığı, tek sürücü olma, ehliyet tarihine bağlı olarak sürücülerin elde edebileceği birçok indirim var. 5 yıldan uzun süredir ehliyeti olanlar %15’e varan indirim kazanırken, 25 yaşından büyük olanlar %10 indirimli kasko yaptırabiliyor.

Kasko primlerini azaltmaya yarayan bir diğer uygulama ise muafiyetli poliçeler. Sigortalının sigorta şirketiyle anlaşarak hasarın belirli bir kısmını kendi ödemesi durumuna muafiyetli poliçe denir. Bu poliçe kapsamında sigortalı herhangi bir hasar durumunda hasarın %1 veya %2’sini kendisi üstlenir. Ayrıca sorumlu olduğunuz oranda priminize indirim yapılır.

Kasko sigortanızı yenileme zamanınız yaklaştıysa, yenileme sürecinde bu detayları mutlaka göz önünde bulundurun. Kasko sigortasını internet üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde satın almak istiyorsanız, farklı sigorta şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırıp bütçenize en uygun seçenekleri sunan ozhedefsigorta.com.tr’u tercih edebilirsiniz.

Comment (0)

Bültenimize Abone Ol!